Sužinokite kaip sutaisyti tam tikrus televizorių gedimus patiems

Televizoriai yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis, tačiau kartais jie gali sugesti arba pradėti veikti netinkamai. Daugelis gedimų gali atrodyti sudėtingi ir versti manyti, kad reikalinga profesionalo pagalba. Vis dėlto, kai kuriuos iš jų galima sutaisyti namuose, turint šiek tiek žinių ir kantrybės. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kaip savarankiškai sutaisyti dažniausiai pasitaikančius televizorių gedimus.

1. Televizorius nesijungia

Jeigu televizorius visiškai nereaguoja į įjungimo mygtuko paspaudimą, patikrinkite maitinimo šaltinį. Įsitikinkite, kad maitinimo laidas tinkamai prijungtas prie televizoriaus ir elektros lizdo. Taip pat vertėtų išbandyti kitą elektros lizdą, kad įsitikintumėte, jog problema nėra elektros tiekime.

2. Vaizdo kokybės problemos

Jeigu vaizdas atrodo neryškus, iškraipytas arba spalvos neatrodo tiksliai, pirmiausia patikrinkite vaizdo nustatymus. Daugeliu atveju, televizoriaus meniu sistemoje galima rasti „Vaizdo nustatymų” skiltį, kurioje galite reguliuoti ryškumą, kontrastą, spalvų temperatūrą ir kitus parametrus. Taip pat verta patikrinti, ar problemą sukelia ne pačios transliuojamos medžiagos kokybė.

3. Garso problemos

Jei televizorius rodo vaizdą, bet negirdėti garso, pirmiausia patikrinkite garso nustatymus. Įsitikinkite, kad garso lygis nėra nustatytas į minimumą arba išjungtas. Taip pat tikrinkite, ar televizorius nėra nustatytas į „Tylos” režimą. Jeigu naudojate išorinius garsiakalbius, patikrinkite jų jungtis ir nustatymus.

4. Nuolatinis televizoriaus peršildymas

Televizoriaus peršildymas gali sukelti įvairių problemų, įskaitant netikėtą išsijungimą. Siekiant išvengti peršildymo, įsitikinkite, kad aplink televizorių yra pakankamai oro cirkuliacijos ir kad ventiliacijos angos nėra užblokuotos. Taip pat rekomenduojama reguliariai valyti dulkes, kad jos nekauptųsi ant ventiliacijos angų.

5. Neveikia nuotolinio valdymo pultas

Jeigu televizoriaus nuotolinio valdymo pultas neveikia, pirmiausia patikrinkite, ar baterijos nėra išsekusios ir ar jos tinkamai įdėtos. Jei tai nepadeda, pabandykite pultą atstatyti į gamyklinius nustatymus arba įsigykite naują pultą, suderinamą su jūsų televizoriumi.

Svarbu pažymėti, kad šie patarimai gali padėti išspręsti tik paprastas problemas. Jeigu susiduriate su sudėtingesniais gedimais, tokiems kaip vaizdo plokštės arba maitinimo bloko gedimai, griežtai rekomenduojama kreiptis į profesionalų televizorių taisytoją. Atminkite, kad bandymas pačiam taisyti sudėtingus gedimus gali pakenkti įrenginiui ir netgi sukelti asmeninės saugos riziką.

Šaltinis: https://etaplius.lt/naujiena/televizorius-veikia-ne-taip-kaip-noretumete-suzinokite-kaip-sutaisyti-tam-tikrus-gedimus-patiems

Parašykite komentarą